Select the search type
 • Site
 • Web
 
Hledat
 • Bavlněné roušky
 • Jednorázové roušky
 • Respirátor KN95 (FFP2)
 • Nový LadyCup Letní švestka
 • Nový LadyCup French Fuchsia
LadyCup.tv Certifikovaný systém řízení jakosti – LadyCup je vyráběn výhradně z lékařského silikonu v EU

Partners LadyP - Dámská hygienická pomůcka pro čůrání ve stoje LadyPad – 70% organic bamboo and 30% certified organic cotton B’O Baby clothes 4 Baby Teething ring

Jednorázová rouška/respirátor

Rouška na jedno použití

Rouška je určena k ochraně okolí tak, aby se zamezilo šíření nemoci na jinou osobu kapénkovou nákazou. Rouška neochrání před nákazou nebo virem, ale primárně sníží jeho šíření. Obecně sníží riziko nakažení až 2,5×. Rouška není určena k tomu, aby byly použita více než jednou.

CE certifikace. Baleno v ochranném obalu.

Rouška na jedno použití

Informace k používání roušky

 • Před nasazením roušky očistěte ruce emulzí na ruce na bázi alkoholu (sanitizér) nebo mýdlem a vodou.
 • Zakryjte rouškou ústa a nos a zkontrolujte, zda mezi obličejem a rouškou nezůstává volný prostor.
 • V okamžiku, kdy roušku používáte, dbejte na to, abyste se jí nedotýkali; pokud se jí dotknete, proveďte očistu rukou emulzí na bázi alkoholu nebo mýdlem a vodou.
 • Roušku vyměňte za novou v okamžiku, kdy je vlhká, a nepoužívejte opakovaně roušky na jedno použití.
 • Postup při snímání roušky: Roušku snímejte odzadu (nedotýkejte se přední části roušky). Roušku okamžitě vhoďte do uzavřené odpadní nádoby. Proveďte očistu rukou emulzí na bázi alkoholu (sanitizér) nebo mýdlem a vodou.

Respirátor KN95 (FFP2)

Čtyřvrstvý respirátor KN95 vhodný pro každodenní ochranu.

Ochranná norma KN95 odpovídá evropské FFP2 / americké N95.

Povrch tvoří protiulpívací tkanina 50G, druhou vrstvou je bavlna 45G navržená pro teplý vzduch, třetí vrstvou je filtrační materiál 30G KN, vnitřek tvoří protiulpívací tkanina 30G PP.

Respirátor KN95

Respirátor zachycuje 95% vnějších částic. Vhodný jako ochrana proti virům a bakteriím. Ochrana proti netoxickým tuhým a kapalným částicím. Zachycuje aerosoly, prachové a smogové částice či pyl.

Vyrobeno z velmi kvalitního a bezpečného materiálu, který snižuje riziko podráždění pokožky.

Určeno na jedno použití (min. doba 6 hodin).

Životnost a účinnost záleží na způsobu použití. Zvýšenou vlhkostí ztrácí na účinnosti, proto doporučujeme před vlhkostí chránit.

Informace k používání respirátoru

Respirátor vyměňte v těchto případech:

 • Výrazně se zvýšil odpor při dýchání.
 • Respirátor je poškozen nebo poničen.
 • Respirátor nedoléhá těsně k obličeji.
 • Respirátor je znečištěn.
 • Respirátor byl použit.

Respirátor KN95 odpovídá americké certifikaci N95 a evropské certifikaci FFP2. KN95 je oborová norma pro průmysl, která stanovuje, že daný respirátor zajišťuje zamýšlenou účinnost odfiltrování částic na úrovni 95 procent o středním hmotnostním průměru 0,3 mikrometry.

Respirátor je nejúčinnější jen tehdy, pokud je používán v kombinaci s častou očistou rukou emulzí na ruce na bázi alkoholu nebo mýdlem a vodou (sanitizér).

Obličejový respirátor není určen pro použití více než jedenkrát. Pokud je váš respirátor poškozen nebo znečištěn nebo pokud se dýchání přes respirátor stává obtížnější, měli byste respirátor sundat, zlikvidovat ho bezpečným způsobem a vyměnit za nový. Za bezpečnou likvidaci použitého respirátoru se považuje jeho uložení do igelitového vaku a vyhození do odpadu.

Mohu opakovaně použít roušku/respirátor?

Rouška/respirátor musí být vyměněn, jakmile zvlhne slinami nebo jinými tělními tekutinami, neboť ztrácí své ochranné vlastnosti. Nikdy roušku / respirátor nepoužívejte opakovaně, neperte je a ani nedesinfikujte. Je zakázáno sdílet roušku / respirátor s jinými osobami.

Pracovníci v jiných oborech běžně používají respirátor KN95 po dobu několika hodin bez přerušení. Zkušenosti z těchto způsobů využití ukazují, že respirátor může fungovat v rámci svých návrhových specifikací po dobu 8 hodin nepřerušovaného nebo přerušovaného používání.

To, jak dlouho můžete používat respirátor KN95, závisí na tom, co konkrétně děláte a po jak dlouhou dobu respirátor nosíte v jednom dni. V ideálním případě by respirátor na jedno použití měl být vyměňován každý den.

Chrání respirátor KN95 proti virům?

Respirátor, je určen k ochraně osoby, která je používá, před malými částicemi ve vzduchu, které mohou obsahovat viry. Celkově se respirátory považují za mnohem účinnější prostředky při ochraně proti chřipkovému viru v porovnání s běžnou obličejovou rouškou.

Visa MasterCard PayPal JCB
partners LadyP - Dámská hygienická pomůcka pro čůrání ve stoje LadyPad – 70% organic bamboo and 30% certified organic cotton
facebook twitter youtube instagram google+ pinterest   LadyP LadyPad LadyCup