Jak používat menstruační kalíšek

Menstruační kalíšek LadyCup je vhodný i pro ženy, které trpí na ekzémy nebo různé kožní alergie, tampony nebo latexový materiál. LadyCup na základě silikonového materiálu, který je absolutně neutrální, udržuje přirozené zdravé vaginální prostředí a nevysušuje sliznici.

Pokud používáte kalíšek poprvé

Při prvních zavedeních je velmi důležité celkové uvolnění. Je dobré jeho zavádění natrénovat mimo menstruační dny. Z důvodu snadnějšího zavedení doporučujeme LadyCup ve velikosti S zvláště mladým dívkám a ženám, které nerodily vaginálně. Při zavádění vám může velmi pomoci použití lubrikačního gelu na vodní bázi. Lubrikační gel LadyLube je vysoce účinný lubrikační gel s optimálním pH, který je citlivý k pokožce, ale také všem materiálům (silikon, latex, guma). Je bezbarvý, bez vůně, nemá žádnou příchuť, a je proto ideální právě pro manipulaci s kalíškem. Po určitém čase už vám zavedení nebude dělat žádné problémy. Zavedení / vyjmutí LadyCup není složitější než zavedení / vyjmutí běžného tamponu. 

Ideální poloha pro zavedení a vyjmutí LadyCup je v sedě nebo ve dřepu. Je více skladů, jak kalíšek zavést a každé ženě může vyhovovat jiný. 

Před prvním použitím si důkladně přečtěte přiložený návod. V případě jakýchkoliv nejasností nás kontaktujte nebo se přímo poraďte se svým gynekologickým lékařem.

Běžné dotazy a odpovědi naleznete v sekci „Otázky a odpovědi“.

Snadné používání LadyCup 

PŘELOŽTE 

fold-it

Při manipulaci s menstruačním kalíškem dbejte prosím na důkladnou čistotu rukou. Svůj menstruační kalíšek před prvním použitím sterilizujte. LadyCup můžete vyvařit ve vodě (po dobu cca 5 min.) nebo sterilizovat pomocí sterilizačního roztoku vytvořeného ze sterilizačních tablet. Sterilizační tablety Milton můžete koupit zde. Není nutné kalíšek sterilizovat po každém dni použití, ale doporučujeme ho sterilizovat na začátku a na konci cyklu. Zavádějte LadyCup s čistými rukami a v klidu. Pro usnadnění zavedení můžete LadyCup navlhčit vodou nebo použít lubrikační gel na vodní bázi. LadyCup přeložte a zasuňte. Při správném zasunutí se LadyCup plně rozvine. 

VLOŽTE 

insert

Pro zjištění správného umístění můžete zkusit pootočit LadyCup za spodní část po nebo proti směru hodinových ručiček. Správně zavedený LadyCup se neprotáčí a zůstává i pomocí Vašich poševních svalů ve stejné poloze. Ve správné pozici je LadyCup umístěn tak, že neprotéká a nevzniká pocit jeho vnímání v těle.

POUŽÍVEJTE A ÚPLNĚ NA NĚJ ZAPOMEŇTE 

use

LadyCup je svým designem ideální menstruační pomůckou pro všechny druhy sportu, cestování nebo běžné denní používání. LadyCup můžete bezpečně používat i přes noc. Váš LadyCup můžete používat až 12 hodin denně bez vyjmutí. Design držátka se speciálním zdrsněním povrchu umožňuje snadnější vyjmutí. Síla použitého silikonu je zvolena pro optimální pružnost. 

Podtlak, který vznikne po zavedení, některé ženy cítí a jiné o něm vůbec neví. Pokud cítíte bolestivý tlak, kalíšek vyjměte a zkuste jinou polohu. Zavedený kalíšek vás nesmí tlačit. Pokud tomu tak je, je buď špatně zavedený nebo je pro vás tento kalíšek moc velký a nejde ho používat. Nesnažte se v žádném případě tlak či bolest vydržet. 

VYJMĚTE, VYPRÁZDNĚTE, UMYJTE A ZAVEĎTE ZNOVU

rinse

V závislosti na síle menstruace vyprazdňujte LadyCup přibližně 2–5× denně. Po vyprázdnění je možné pouhé omytí vodou. LadyCup můžete také vyvařit nebo sterilizovat ve sterilizačním roztoku. Vaše volba údržby závisí na vašich momentálních možnostech.

NEJČASTĚJŠÍ SKLADY 

Sklad „C“

Kalíšek zmáčkněte a jeho kraje složte směrem k sobě do tvaru písmene C, někomu může připomínat srdíčko. Složený LadyCup zasuňte do pochvy. 

woman-hands-folding-menstrual-silicone-cup

Sklad „S“

Tento sklad vyžaduje trpělivost. Napoprvé to možná nepůjde tak snadno, ale věřte, že jakmile chytnete sklad S do ruky, oblíbíte si ho. Uvnitř se snadno otevírá a mnohým ženám sedne hned napoprvé bez dalších úprav. Jak na něj? Uchopte kalíšek oběma rukama. Zmáčkněte stěny kalíšku najednou a zatlačte je proti sobě v opačném směru do směru S. Opatrně chyťte kalíšek do jedné ruky a zaveďte. 

woman-hands-folding-menstrual-silicone-cup (1) 

 

Upozornění

LadyCup není antikoncepční prostředek. Z hygienických důvodů používejte výhradně svůj LadyCup!

LadyCup je vhodný pro všechny věkové skupiny žen. Může být používán dívkami, které doposud neměly pohlavní styk nebo ženami s antikoncepcí (nitroděložní tělísko apod.).

Zkracování držátka

Zkraťte si držátko na délku, která Vám bude nejlépe vyhovovat. Je možné držátko i zcela odstřihnout. Doporučujeme držátko zkracovat postupně, než najdete vhodnou délku. Doporučujeme ostrý nůž nebo ostré nůžky. Dbejte opatrnosti na poškození spodní části kalíšku! 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.