Otázky a odpovědi

Uchovávejte LadyCup v přiloženém bavlněném sáčku. Uskladnění na místě bez UV záření zachová na dlouhou dobu jeho přirozenou barvu. Neukládejte LadyCup do neprodyšných obalů. Na konci menstruačního období ho vyvařte nebo vysterilizujte. 

Jako základní údržbu v průběhu menstruace doporučujeme podle možností omytí vodou, případně i použití neparfemovaného mýdla. Údržbu proveďte co nejdříve po vyprázdnění – předejdete tak zaschnutí menstruační krve a následnému ztížení čištění. Pokud nemáte k dispozici vodu, můžete použít např. toaletní papír nebo vlhčené intimní ubrousky.

Je třeba zkontrolovat dle návodu správnou polohu zavedeného LadyCup. Zkontrolujte, jestli je přilnutý k poševní stěně – je důležité, aby byl zcela rozvinut. Kontrolu proveďte prstem po jeho obvodu. Zkontrolujte průchodnost podtlakových otvorů, případně je vyčistěte.

Velikost S (malý) – průměr 40 mm, délka 46 mm, délka držátka 19 mm, max. objem 21,2 ml

Velikost L (velký) – průměr 46 mm, délka 53 mm, délka držátka 13 mm, max. objem 34,3 ml

Držátko o velikosti 19/13 mm je možné libovolně zkrátit na délku, která vám bude nejvíce vyhovovat. Držátko je také možné zcela odstranit. Věnujte prosím pozornost správnému zkrácení, aby nedošlo k poškození LadyCup! Pro zkracování použijte ostrý nůž nebo nůžky. 

Není třeba LadyCup vyjímat. Záleží na vašem rozhodnutí a pocitu. Pokud se LadyCup posune, je třeba ho opět správně umístit, tak aby nedošlo k případnému protékání. 

LadyCup při pohlavním styku použít nejde, protože jeho tvar není uzpůsobený pro milování. Mohlo by dojít k jeho zatlačení a následně obtížnému vyjmutí. Před pohlavním stykem pro svou i partnerovu bezpečnost menstruační kalíšek vždy vyndejte.  

LadyCup lze současně používat s diafragmou nebo spirálou. 

LadyCup můžete používat při všech aktivitách včetně plavání a jízdy na kole.

Menstruace na dovolené? Ať už plánujete aktivní dovolenou nebo relax u moře, s kalíškem si ji užijete naplno! Kalíšek zavedete a pak na něho můžete klidně zapomenout až na 12 hodin. To oceníte při sportu, koupání v moři, ale i dlouhých cestách v autě nebo autobuse bez toalety.

Ano, také mladé dívky jsou fyzicky schopné používat menstruační kalíšek. Kalíšek je možné používat od úplně první periody. Samozřejmě čím více se seznámíte se svým tělem, tím jednodušší to celkově bude. Tak jako s používáním tamponů bude s počátku zapotřebí trochu tréninku včetně možné lubrikace pro jednoduché zavedení kalíšku.

Zásilka je doručena v kartonovém nebo obálkovém obalu. Nikde není uvedeno označení zboží. Jako odesílatel je uvedena firma Jaguara, s.r.o. Menstruační kalíšek si můžete nechat doručit i na pracoviště a nemusíte se obávat, že způsobí pohoršení, popřípadě ostudu a smích.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.